Krajské bodovací turnaje v 80. a 90. letech

Oddíl TJ ČZ Strakonice byl ve své historii organizátorem mnoha turnajů a jiných vystoupení hráčů v rámci propagace stolního tenisu. K těmto akcím patřily zejména krajské bodovací turnaje mládeže, jakož i bodovací turnaje mužů a žen, které se uskutečnily v 80. a 90. letech 20. století ve velké sportovní hale v Máchově ulici. Největší podíl na jejich organizaci měl tehdejší trenér mládeže Miroslav Kraml. Naši mladí hráči se při těchto turnajích vůbec neztratili, např. v roce 1988 stáli na stupních vítězů Zbyněk Majer a Ivo Šafařík. Poslední takto velký turnaj mládeže se ve velké sportovní hale konal v roce 1997. Skvělého úspěchu tehdy dosáhl náš hráč Tomáš Havlík, který na tomto turnaji vyhrál v singlech kategorie mladších i starších žáků.

Euroregion

Na začátku 90. let navázalo družstvo ČZ Strakonice Elektrostav kontakt s oddílem SV Hutthurm v Bavorsku. Týmy spolu sehrávaly přátelská utkání. K utkáním byly dále přizvány další týmy z příhraničních oblastí Bavorska a jižních Čech. Jednalo se o jihočeské týmy Radomyšle, Oseka a Zaboří a bavorské týmy Hutthurm, Freyung, Waldkirchen a Grafenau. Patronem této spolupráce se stal Max Zicler z oddílu Grafenau, který povýšil tradici přátelských utkání na Euroregion – turnaje. Turnaje se konaly několikrát do roka na obou stranách hranic za hojné účasti 40 – 50 hráčů. Hráči oddílu TJ ČZ Elektrostav byli zapojeni do tohoto projektu cca 10 let. Tradice Euroregion turnajů v podstatě pokračuje až dodnes, byť bez účasti našeho oddílu.

Evropská liga – semifinále v roce 1997

Sedmnáctého ledna 1998 oddíl pořádal odvetné semifinálové utkání Evropské ligy mezi Českou republikou a Jugoslávií. Ve zcela zaplněné sportovní hale (více než 500 diváků) skončilo utkání skvělým výsledkem 4 : 0, což zajistilo českým reprezentantům účast ve finále Evropské ligy. Za české barvy nastoupili tehdy Petr Korbel (úspěšný olympionik z Atlanty), Miroslav Bindač a Josef Plachý, jehož otec (též bývalý vynikající hráč a reprezentační trenér) dodnes spolupracuje s trenérem Vl. Havlíkem. Za hosty z Jugoslávie nastoupili Karakaševič, Grujič a Kalinič. Tato akce byla velmi kladně hodnocena Českou asociací stolního tenisu.

Exhibice Milana Orlowského a Jindřicha Panského v roce 2005

Další významnou akcí pro oddíl bylo pořadatelství divácky velmi přitažlivé exhibice mistrů a vicemistrů světa a Evropy, bývalých čs. reprezentantů Milana Orlowského a Jindřicha Panského konané v září 2005 ve velké sportovní hale. Obě stolně-tenisové legendy předvedly své umění v zápasech s našimi hráči Tomášem Havlíkem a Josefem Jungvirtem, které doplnil tehdy nejlepší jihočeský hráč Michal Vávra. Vyvrcholením pak bylo exhibiční utkání obou aktérů řízené nestárnoucím Václavem Broulímem, při kterém oba předvedli své umění. Při hře oba hráči vystřídali pálky různých velikostí a úprav, obdivuhodné byly rovněž jejich gymnastické prvky, v kterých vynikal zejména Jindra Panský.

Přátelské utkání extraligového týmu KT Praha a ČZ Strakonice Elektrostav 2017

Na podzim roku 2015 odchovanec oddílu Tomáš Havlík přestoupil z Elizy Praha do nově vzniklého oddílu KT Praha. Tento oddíl založil pan Karel Truhlář a jeho členy se staly dvě ikony stolního tenisu Milan Orlowski a Jindřich Panský. Tito dva oslovili Tomáše, zda by s nimi hrál tehdy I. ligu. Vzhledem k tomu, že se Tomáš zapsal v této partě výborně, pozval na 7. června 2017 své spoluhráče tehdy již extraligového týmu do Strakonic na přátelské utkání. Tým KT Praha přijel bohužel bez zraněného Jindřicha Panského v sestavě Milan Orlowski, Petr Javůrek, Pavel Špaček a Tomáš Sváta. Naše družstvo odehrálo utkání v sestavě Tomáš Havlík, Michal Vávra, Jakub Slapnička, Ondřej Květoň a Petr Krahulec s nerozhodným výsledkem 2:2. Zápasu, který se odehrál v naší herně (tělocvična ZŠ F.L. Čelakovského v Chelčického ulici), přihlíželo asi 70 spokojených diváků. Utkání bylo pozitivně hodnoceno všemi aktéry.